Home / Bałkany / BiH / BiH: Pierwszy przewodnik turystyczny w formie aplikacji na smartfony i tablety
guide BiH - doznajemo.com.

BiH: Pierwszy przewodnik turystyczny w formie aplikacji na smartfony i tablety

Strony internetowe oraz aplikacje przeznaczone na smartfony mogą pomóc w lepszej promocji oferty turystycznej. Restauratorzy, hotelarze oraz organizacje turystyczne w BiH coraz częściej wykorzystują nowe technologie w celach promocyjnych.

Bośnia i Hercegowina otrzymała niedawno pierwszy przewodnik turystyczny w formie aplikacji na smartfony i tablety. Jest to darmowa aplikacja stworzona przez Oxfam we współpracy z agencją turystyczną Green Visions. Można ją znaleźć wpisując w wyszukiwarkę Play store lub iTunes hasło „BiH guide”.

Przewodnik został stworzony w celu promocji eko turystki w BiH i oferuje mnóstwo przydatnych informacji dla turystów i podróżnych, zarówno dla tych, którzy przyjeżdżają z zamiarem zwiedzania kraju oraz dla tych, którzy tylko przez niego przejeżdżają.

- Jak, na przykład, krótki opis atrakcji turystycznej, wszystkie kontakty, adresy, zdjęcia, strony internetowe. Aplikacja ma kilka kategorii, m.in. atrakcje turystyczne, jedzenie i picie, zakwaterowanie, wydarzenia, punkty informacyjne, agencje turystyczne, powiedziała manager projektu Ajna Galičić.

Przewodnik działa w dwóch językach – bośniackim i angielskim oraz zawiera trzy formy nawigacji: kompas, mapę i wskazówki. Poprzez funkcję kompas atrakcje można wyszukiwać w trybie offline, bez dostępu do Internetu, co zmniejsza kosztu roamingu.

- Przewodnik jest cały czas aktualizowany i jest idealnym źródłem informacji dla turystów podróżujących po BiH, powiedziała Galičić.

Przewodnik zawiera również informacje o bankomatach, stacjach benzynowych, pogodzie oraz ważne numery telefonów (pierwsza pomoc, policja, straż pożarna, pomoc drogowa, dworce autobusowe, lotniska).

W kategorii jedzenie i picie można znaleźć tradycyjne restauracje, a także winiarnie i jadłodajnie, które są członkami Szlaku Wina Hercegowiny, innego projektu, które na terenie BiH prowadzi Oxfam.

Oxfam jest międzynarodowym związkiem 17 organizacji, które działają na rzecz zmian na świecie. Oxfam obecny jest w ponad 90 krajach na całym świecie a jego głównym zadaniem jest budowanie przyszłości bez biedy i niesprawiedliwości.

Głównym celem w Europie Południowo-Wschodniej, gdzie Oxfam działa już ponad 10 lat, jest zmniejszanie ubóstwa i poprawa warunków życia najbiedniejszych w zmarginalizowanych obszarach wiejskich.

Źródło: mojevijesti.ba, federalna.ba, klix.ba

About Dorota Wojciechowska

Zakochana w Dalmacji i chorwackim Wybrzeżu Adriatyckim. Absolwentka turystyki i rekreacji oraz filologii chorwacko-serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aktualnie stypendystka i studentka kroatystyki na Uniwersytecie w Splicie. Uwielbiająca wszelkiego rodzaju podróże, licencjonowana pilot wycieczek zagranicznych i rezydent.
KOMENTARZE