Home / Bałkany / BiH / BiH: Połączenie lotnicze na linii Mostar-Bari i Neapol

BiH: Połączenie lotnicze na linii Mostar-Bari i Neapol

Po niedawnym ustaleniu regularnych lotów czarterowych między Mostarem a włoskim miastem Pescara oraz po planowanych lotach do Perugii, które powinny rozpocząć się przed końcem lata, nadszedł czas na loty na trasie Mostar-Bari i Neapol. Bezpośrednie połączenie powinno zostać uruchomione już 22 czerwca i odbywać się dwa razy w tygodniu do końca października.
Z tego powodu Mostar odwiedziła delegacja z Włoch składająca się z wicegubernatora regionu Bari – Trifone Altieriego – oraz innych urzędników z okolic Puglii, Neapolu, Salerno, Avellino i Benevento. Celem wizyty jest zbliżenie miast pod względem turystycznym i kulturalnym.
Prezydent Mostaru, Ljubo Bešlić, podkreślił, że wizyta ta jest bardzo ważna dla miasta. Włochy, mimo że teoretycznie położone bardzo blisko ze względu na Morze Adriatyckie, w praktyce są jednak bardzo oddalone. Trifone Altieri dziękował za gościnność i wspomniał, że z jego regionu wielu wiernych udaje się na pielgrzymki do Hercegowiny.
Rekordowa liczba dwunastu połączeń z Włoch do Mostaru miała miejsce 27 kwietnia 2012 r. kiedy przyleciało 2200 włoskich turystów.

Źródło: seebiz.net, fipa.gov.ba

About Alicja Samolewicz

KOMENTARZE