Home / Bałkany / BiH / BiH: Potwierdzono dymisję Suljagicia

BiH: Potwierdzono dymisję Suljagicia

Potwierdzona została informacja, że Emir Suljagić nie zostanie ponownie Ministrem Edukacji, Nauki i Młodzieży Kantonu Sarajewo. Mirjana Malić, przewodnicząca Zgromadzenia, przygotowała już decyzję o przyjęciu jego nieodwołalnej rezygnacji, która zostania przedstawiona przed delegatami 29 lutego 2012 r.

Zgodnie z dokumentem, który otrzymali członkowie Komisji ds. Wyboru, Mianowania i Spraw Administracyjnych, na jutrzejszym posiedzeniu tejże Komisji rozstrzygnięta zostanie sprawa Suljagicia.

– To pierwszy punkt porządku obrad. Kiedy się zakończą, członkom Komisji zostanie przedstawiona decyzja związana z mianowaniem nowego szefa resortu. Interesujący jest fakt, że w zaproszeniu na sesję nie została zawarta informacja o mianowaniu nowego ministra, a co za tym idzie – jego nazwisko. Dowiedzieliśmy się jedynie, że zostanie on zaprezentowany podczas posiedzenia – powiedział jeden z przedstawicieli Zgromadzenia Kantonu Sarajewo, który dodał także, że na następcę Suljagicia typowana jest posłanka Socjaldemokratycznej Partii BiH, profesor Hanka Vajzović.

Profesor Vajzović nie potwierdziła tej informacji.

-Jestem członkinią Komisji ds. Wyboru, Mianowania i Spraw Administracyjnych i również otrzymałam zaproszenie na posiedzenie. Widziałam żądanie dotyczące odwołania Suljagicia. Na posiedzeniu na pewno zostanie przedstawione nazwisko nowego ministra. Nie wiem nic więcej na ten temat. Nie słyszałam nawet pogłosek o rzekomych kandydatach na to stanowisko – oznajmiła Vajzović.

Zgodnie z procedurą członkowie Komisji powinni odwołać Suljagicia i potwierdzić nazwisko jego następy, po czym decyzję tę przekazać posłom do zatwierdzenia.

Tekst: dnevniavaz.ba, tłum. i red. Zuzanna Głowacka

About Zuzanna Głowacka

Absolwentka gdańskiej slawistyki, wciąż próbuje się zmusić do zakończenia magisterskiej przygody z europeistyką. Zajmuje się tłumaczeniami i współczesną literaturą bośniacką. Aktualnie mieszka i studiuje w Sarajewie.
KOMENTARZE