Home / Bałkany / BiH / BiH: Powstało Stowarzyszenie Kobiet Biznesu One

BiH: Powstało Stowarzyszenie Kobiet Biznesu One

BiH wzbogaciła się o kolejną organizację pozarządową, której celem jest promowanie i wzmacnianie pozycji kobiet prowadzących działalność gospodarczą. Kobiety sukcesu postanowiły założyć w Sarajewie organizację One.  Prezesem Stowarzyszenia została mgr inż. Aida Zubčević, właścicielka firmy Faveda. Organizacja postawiła sobie za zadanie integrację wszystkich kobiet zajmujących się biznesem na terenie BiH.

Zubčević tłumaczy, że sytuacja płci pięknej nie jest wciąż na odpowiednim poziomie, a kobiety prowadzące przedsiębiorstwa każdego dnia napotykają problemy i przeszkody, które mają niekorzystny wpływ na ogólny rozwój kraju.  Ważne jest ciągłe budowanie nowych kontaktów biznesowych i wzmocnienie warunków dla rozwoju przedsiębiorczości kobiet.

Organizacja będzie informować o możliwościach finansowych i edukacyjnych, a eksperci będą służyć poradami. Wszystkie kobiety mające zarejestrowaną działalność gospodarczą są w stowarzyszeniu mile widziane.

Organizacja jest częścią projektu „Invest for the Future BiH“, który jest częścią inicjatywy regionalnej Invest for the Future, finansowanej przez Departament Stanu USA. Celem projektu jest zwiększenie przedsiębiorczości kobiet w BiH oraz zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat znaczenia udziału kobiet w gospodarce i jej promocję.

 

Źródło: seebiz.net

 

About Alicja Samolewicz

KOMENTARZE