Home / Bałkany / BiH / BiH: Powstanie Sarajevo Olympic Bike Park

BiH: Powstanie Sarajevo Olympic Bike Park

W poniedziałek zostało podpisane porozumienie dotyczące rozwoju turystyki rowerowej w górach Bjelašnica, Igman, Jahorina i Trebević. Aby ożywienie stało się możliwe, zadecydowano o wdrożeniu systemu infrastrukturalnego i usługowego Sarajevo Olympic Bike Park. Projekt polega na wprowadzeniu sieci oznaczonych ścieżek o różnym poziomie trudności, umożliwiających uprawianie rozmaitych dyscyplin (głównie Cross country, Downhill i Freeride). Oprócz ścieżek rowerowych oferowany będzie również wynajem rowerów, serwis, myjnia oraz naprawa pojazdów (Skill Park). Na ścieżkach Downhill i Freeride w okresie letnim będzie również możliwy przewóz osób i rowerów.

Porozumienie zostało podpisane przez burmistrzów gmin Hadžići, Ilidža, Stari Grad, Trnovo RS, Trnovo FBiH, Istočni Stari Grad, Pale, dyrektorów OC Jahorina i Zoi ’84, przedstawicieli Organizacji Turystycznej Wschodnie Sarajewo, Trnovskiej Organizacji Turystycznej, Związku Rowerowego, stowarzyszeń kolarskich, Klubu Narciarskiego Bjelašnica, MTBA, BK Jahorina i Trebević, NVO Horizont i CHAV oraz stowarzyszenie gmin górskich pogranicza francusko-włoskiego.

Inicjatywa została zapoczątkowana w ramach projektu SeeNet Translokalna sieć współpracy Włoch i Europy Południowo-Wschodniej we współpracy z Piemontem, który realizuje projekt rozwoju agroturystyki na terenach górskich BiH.

 

Źródło: indikator.ba, sportsport.ba

About Izabela Misiak

Absolwentka filologii na Uniwersytecie Wrocławskim, jedna z tłumaczek zbioru opowiadań Zorana Fericia "Pułapka na myszy Walta Disneya", "anioł stróż" pisarzy bałkańskich przyjeżdżających do Wrocławia na festiwale literackie.
KOMENTARZE