Home / Bałkany / BiH / BiH: Pracownicy budżetówki nie otrzymają styczniowych wypłat

BiH: Pracownicy budżetówki nie otrzymają styczniowych wypłat

Serbski członek Prezydium BiH, Nebojša Radmanović, oskarżył przedstawicieli Ministerstwa Finansów, Dragana Vrankicia i jego zastępcę Fuada Kasumovicia, że ze względu na ich kaprysy zablokowano wypłatę styczniowych wynagrodzeń  dla budżetowych beneficjentów.

Radmanović powiedział, że problem stanowi odmowa ministra Vrankicia w sprawie decyzji o czasowym dofinansowaniu w pierwszym kwartale roku 2012. Podkreślił także, że rozwiązanie nie nastąpi, póki nie uchwali go nowa Rada Ministrów, do czego miałoby dojść w ciągu nadchodzącego tygodnia.

– Wypłaty nie będzie do połowy lutego, co jest powodowane fanaberiami Ministerstwa Finansów. Mówiliśmy o tym wielokrotnie, lecz nasze ostrzeżenia nie zostały wysłuchane. Vrankić zapowiedział, że w październiku budżet zostanie uchwalony, ale tak się nie stało – oznajmił Radmanović.

Tekst: vijesti.ba, tłum. i red. Zuzanna Głowacka

About Zuzanna Głowacka

Absolwentka gdańskiej slawistyki, wciąż próbuje się zmusić do zakończenia magisterskiej przygody z europeistyką. Zajmuje się tłumaczeniami i współczesną literaturą bośniacką. Aktualnie mieszka i studiuje w Sarajewie.
KOMENTARZE