Home / Bałkany / BiH / BiH: Produkcja polskich traktorów Ursus na terenie RS

BiH: Produkcja polskich traktorów Ursus na terenie RS

Polska firma Pol-Mot holding S.A. i spółka Bobar grupa z Bijeline podpisały w Banja Luce umowę o współpracy w zakresie handlu i produkcji traktorów znanej polskie marki Ursus. Umowę podpisali prezes Pol-Mot Andrzej Zarajczyk oraz prezes Bobar grupa Gavrilo Bobar, w obecności premiera Republiki Serbskiej Aleksandara Džombicia.
Pobyt premiera Džombicia w Polsce bardzo pomógł w podpisaniu tej umowy, gdyż firma Pol-Mot już od dawna chciała rozwinąć swoją działalność na terytorium RS, ze względu na dużą popularność marki Ursus w tym rejonie.
– Wybraliśmy oddział w Bijeline, ponieważ był najbliższy naszym oczekiwaniom i jesteśmy przekonani, że jakość montowanych tam ciągników będzie taki sam, jeśli nie lepszy niż tych z Polski. Mamy nadzieję, że Bobar stworzy sieć handlową w regionie – powiedział Zarajczyk.
Przewiduje się montaż 500 traktorów rocznie, przy czym w ciągu najbliższych lat liczba ta ma zostać zwiększona do 1000 sztuk.
– Prace nad realizacją tej umowy rozpoczną się już od przyszłego tygodnia. Wprowadzamy nową produkcję do fabryki „Elvako”. Pracujemy już nad budową obiektu o powierzchni 2500 m2, w którym będzie odbywać się montaż traktorów. Będziemy także rozwijali współpracę – powiedział Bobar.
Wyrażając zadowolenie z zawarcia umowy, premier Džombić zapewnił, że inwestycja będzie stosunkowo szybko wdrażana, a pierwszym etapem współpracy będzie realizacja projektu produkcji traktorów, która stopniowo będzie rozszerzana, ponieważ obie firmy działają w wielu branżach.
Władza RS jest otwarta na wszelkiego rodzaju współpracę i zapewnia wsparcie polskim firmom chcącym inwestować i współpracować z firmami z RS. Priorytetem rządu RS jest rozwój gospodarki i tworzenie nowych miejsc pracy oraz tworzenie sprzyjających warunków biznesowych, które ułatwiłyby podmiotom gospodarczym z RS, a także z innych krajów inwestowanie na terenie RS.

Źródło: indikator.ba

About Dorota Wojciechowska

Zakochana w Dalmacji i chorwackim Wybrzeżu Adriatyckim. Absolwentka turystyki i rekreacji oraz filologii chorwacko-serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aktualnie stypendystka i studentka kroatystyki na Uniwersytecie w Splicie. Uwielbiająca wszelkiego rodzaju podróże, licencjonowana pilot wycieczek zagranicznych i rezydent.
KOMENTARZE