Home / Bałkany / BiH / BiH: Rosnąca liczba zablokowanych rachunków bankowych

BiH: Rosnąca liczba zablokowanych rachunków bankowych

 

Bank Centralny BiH - biznis.ba

Bank Centralny po raz kolejny opublikował listę zablokowanych rachunków bankowych należących do spółek w BiH. Znalazło się na niej 59 625 rachunków – o 501 więcej niż w zeszłym miesiącu; przynajmniej jeden zablokowany rachunek posiada 36 536 spółek (wzrost o 313). Lista liczy 2382 strony i można na niej znaleźć wiele różnych podmiotów gospodarczych, takich jak np. stacje benzynowe, apteki, restauracje, kopalnie, a nawet spółki zarządzane przez znane osoby. Wielu prywatnych przedsiębiorców, m.in. taksówkarze czy inni przewoźnicy, również posiada zablokowane rachunki. Najwięcej rachunków zablokowano w Sarajewie, Banja Luce i Mostarze, ponieważ w tych miastach jest najwięcej zarejestrowanych spółek.

Lista jest aktualizowana przez Bank Centralny raz w miesiącu. Na pierwszej liście opublikowanej na początku listopada 2012, znalazło się 58 038 zablokowanych rachunków bankowych, a 35 654 spółki miały zablokowany przynajmniej jeden rachunek.

Aktualną listę spółek, które mają zablokowany przynajmniej jeden rachunek bankowy można pobrać tutaj: http://www.cbbh.ba/files/blokirani_racuni/2013/blokirani_racuni_1_2_2013.pdf

Źródło: biznis.ba

About Monika Muchowiecka

Absolwentka gdańskiej slawistyki. Aktualnie pracuje w Europejskim Centrum Solidarności. Interesuje się współczesną literaturą południowo- i wschodniosłowiańską.
KOMENTARZE