Home / Bałkany / BiH / BiH: Rośnie jakość usług

BiH: Rośnie jakość usług

Mieszkańcy BiH zaczynają zdawać sobie sprawę z wagi jakości usług, wynika z przeprowadzonych czwarty rok z rzędu badań agencji Global Market Solutions (GMS) – Bośnia i Hercegowina „uciekła” z ostatniego miejsca, które w tym roku zajęła Czarnogóra. Znaczący wzrost jakości odnotowano zwłaszcza w turystyce i hotelarstwie, telekomunikacji, na stacjach benzynowych i w salonach samochodowych. Pierwsze miejsce w rankingu zajęła Chorwacja, oceniona na 76,03%, na miejsce drugie spadła Słowenia. Największy spadek jakości usług miał miejsce w Macedonii, która w zeszłym roku zajmowała wysokie, drugie miejsce.
W ciągu 4 tygodni „tajemniczy klienci” odwiedzili 800 obiektów – salonów samochodowych, banków, sklepów, firm telekomunikacyjnych, stacji benzynowych, supermarketów, obiektów usługowych i turystycznych – w Słowenii, Chorwacji, BiH, Serbii, Czarnogórze i Macedonii. Ocenie podlegało pięć głównych elementów świadczonej usługi: przywitanie, poznanie potrzeb klienta, przedstawienie produktu, zaoferowanie usług dodatkowych i podziękowanie za wizytę.

Źródło: biznis.ba

About Izabela Misiak

Absolwentka filologii na Uniwersytecie Wrocławskim, jedna z tłumaczek zbioru opowiadań Zorana Fericia "Pułapka na myszy Walta Disneya", "anioł stróż" pisarzy bałkańskich przyjeżdżających do Wrocławia na festiwale literackie.
KOMENTARZE