Home / Bałkany / BiH / BiH: Rozpoczęto zapisy na 8. Sarajewski Półmaraton
Sarajewo - sarajevotimes.com

BiH: Rozpoczęto zapisy na 8. Sarajewski Półmaraton

Półmaraton Sarajewski jest jednym największych wydarzeń sportowych w BiH. Gromadzi on wielu entuzjastów i miłośników biegania. W tym roku bieg odbędzie się 21 września i jak twierdzą organizatorzy, przyciągnie on setki osób z całego świata. Zapisy na półmaraton już trwają.

Impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Przewiduje się, że w tym roku pobiegnie ponad 1000 uczestników, także obcokrajowców. Trasa (21,1 km) będzie prowadzić przez najpiękniejsze i najciekawsze części Sarajewa. Dzięki półmaratonowi miasto będzie promowane jako jedno z centrów turystycznych w BiH. W ramach imprezy planuje się także promocję zdrowego trybu życia. Organizatorzy, tak jak w latach poprzednich, podjęli decyzję o wyznaczeniu 4-kilometrowej trasy Fun Run, która będzie miała charakter rekreacyjny. Zapisu na półmaraton można dokonać między innymi przez stronę internetową: www.sarajevomarathon.ba.

Impreza ma zawsze charakter humanitarny i połączona jest z obchodami Światowego Dnia Bez Samochodu. Ten rok będzie rekordowym pod względem ilości zagranicznych uczestników biorących udział w biegu. Już do tej pory zgłosiło się kilka grup obcokrajowców, między innymi z Hiszpanii czy Serbii. W zeszłym roku Sarajewski Półmaraton wygrali Tamas Nagy (czas 1:07:10) z Węgier oraz Biljana Cvijanović (1:15:28) z BiH.

 

Źródło: klix.ba

About Anna Sokulska

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunkach filologiach polska i filologia serbska. Interesuje ją kultura Bałkanów, zwłaszcza Serbii. Uwielbia współczesną literaturę serbską i polską. W wolnych chwilach lubi podróżować i uczyć innych. Aktualnie jest studentką studiów podyplomowych na kierunku Nauczanie języka polskiego jako obcego na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.
KOMENTARZE