Home / Bałkany / BiH / BiH: Rząd przyjął projekt przyszłorocznego budżetu

BiH: Rząd przyjął projekt przyszłorocznego budżetu

Rada Ministrów BiH jednogłośnie przyjęła w piątek Projekt ustawy o budżecie instytucji i zobowiązań międzynarodowych na 2013 r. w wysokości 1 738 476 010 KM (ponad 886 mln EUR). Według projektu na finansowanie instytucji państwowych przeznaczone zostanie 950 mln KM (suma na tegorocznym poziomie), zaś na obsługę długu zagranicznego – 788 476 010 mln KM, czyli o 343 548 010 KM więcej niż w obecnym budżecie.

Projekt opiera się na ogólnych ramach fiskalnych przyjętych na lata 2013-2015 w celu realizacji działań oszczędnościowych, które Rada Fiskalna ustaliła podczas starań BiH o kredyt stand-by MFW, przy jednoczesnym utrzymaniu liczby zatrudnionych na poziomie z 2012 r. Prognozowany budżet wydatków publicznych został zredukowany do poziomu, który nie zagraża realizacji reform zgodnie z ustalonym harmonogramem – podano w oświadczeniu.

Zatwierdzony projekt Ministerstwo Finansów przedstawi następnie Prezydium BiH, do którego należy inicjatywa ustawodawcza w tej sprawie.

 

Źródło: vijeceministara.gov.ba

About Izabela Misiak

Absolwentka filologii na Uniwersytecie Wrocławskim, jedna z tłumaczek zbioru opowiadań Zorana Fericia "Pułapka na myszy Walta Disneya", "anioł stróż" pisarzy bałkańskich przyjeżdżających do Wrocławia na festiwale literackie.
KOMENTARZE