Home / Bałkany / BiH / BiH: Rząd Republiki Korei zainwestował 100 mln dolarów w modernizację szpitali

BiH: Rząd Republiki Korei zainwestował 100 mln dolarów w modernizację szpitali

Rząd Republiki Korei za pośrednictwem porozumienia kredytowego, do dziś, zainwestował 100 mln dolarów w modernizację sektora szpitalnego w BiH, powiedział ambasador Korei w BiH Seong Ung Park podczas spotkania z zastępcą przewodniczącego parlamentarnej Grupy Przyjaźni z Krajami Azji Mehmedem Bradriciem.
Trzeci etap porozumienia, o wartości 30 tys. dolarów, przeznaczony jest na budowę i wyposażenie Centrum Klinicznego Banja Luka.
Dzięki pierwszej fazie porozumienia kredytowego, zawartego w 2005 r. zapewniono zakup i instalację sprzętu w centrach klinicznych w Banja Luce, Sarajewie i Mostarze. W drugim porozumieniu kredytowym z 2009 r. zapewniono środki dla 23 szpitali w BiH.
– Wierzę, że to porozumienie kredytowe umocni przyjazne stosunki między naszymi krajami – powiedział Park.
Delegat Izby Ludu parlamentu BiH Mehmed Bradrić, podkreślił potrzebę intensyfikacji i doprowadzenia do realizacji zawartych już umów między BiH a Republiką Korei. Otwarty rynek BiH stwarza możliwości do lepszej współpracy, zwłaszcza w dziedzinie energetyki i elektroniki oraz w zakresie budowy nowoczesnej infrastruktury drogowej.
Uczestnicy spotkania jednomyślnie podkreślili, że dla dalszej poprawy stosunków gospodarczych ważne jest, aby BiH uchwaliła ustawę o ochronie inwestycji.

Źródło: parlament.ba, capital.ba, biznis.ba

About Dorota Wojciechowska

Zakochana w Dalmacji i chorwackim Wybrzeżu Adriatyckim. Absolwentka turystyki i rekreacji oraz filologii chorwacko-serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aktualnie stypendystka i studentka kroatystyki na Uniwersytecie w Splicie. Uwielbiająca wszelkiego rodzaju podróże, licencjonowana pilot wycieczek zagranicznych i rezydent.
KOMENTARZE