Home / Bałkany / BiH / BiH: Sarajewo w czasopiśmie „City Leaders” na rok 2012

BiH: Sarajewo w czasopiśmie „City Leaders” na rok 2012

Sarajewo po raz drugi znalazło się w prestiżowym czasopiśmie „City Leaders”, które prezentuje miasta europejskie, stanowiące część wspólnego rynku dla inwestorów międzynarodowych. Autorzy – organizacje PropertyEU i MIPIM World – zaliczyli Sarajewo do grupy wiodących stolic państw w okresie tranzycji, posiadających duży potencjał i warunki do osiągnięcia dynamicznego wzrostu ekonomicznego. Oceniono, że miasto ma wielkie możliwości rozwoju, zwłaszcza w sektorze usług, i szanse na dalszy wzrost i poprawianie reputacji miejscowej turystyki na światowym rynku, a przemysł IT jest tu bardzo słabo rozwinięty. W publikacji pojawiła się też wzmianka o tym, że „Lonely Planet” w zeszłym roku zaliczyło Sarajewo do 10 miejsc na świecie, które trzeba zobaczyć.
PropertyEU i MIPIM World działają na poziomie globalnym na rzecz rozwoju rynku nieruchomości i bazy informacji dla inwestorów. W tegorocznym numerze „City Leaders” pojawiło się 106 miast europejskich.

Źródło: fipa.gov.ba

About Izabela Misiak

Absolwentka filologii na Uniwersytecie Wrocławskim, jedna z tłumaczek zbioru opowiadań Zorana Fericia "Pułapka na myszy Walta Disneya", "anioł stróż" pisarzy bałkańskich przyjeżdżających do Wrocławia na festiwale literackie.
KOMENTARZE