Home / Bałkany / BiH / BiH: Serwis informacyjny ziher.ba – nowe spojrzenie na Sarajewo
ziher-logo-big

BiH: Serwis informacyjny ziher.ba – nowe spojrzenie na Sarajewo

9 grudnia br. wystartował nowy serwis ziher.ba zawierający informacje o wszystkich firmach, obiektach historyczno-kulturalnych i instytucjach publicznych, które znajdują się w Sarajewie. Strona jest dostępna bezpłatnie dla wszystkich mieszkańców Sarajewa oraz turystów krajowych i zagranicznych.

Nad projektem Ziher przez dwa lata pracował zespół kreatywny Agencji DWA i Centrum Kreatywnych Inicjatyw Młodych – Symbiosis. Ich celem było stworzenie kompletnej interaktywnej mapy z naniesionymi firmami, obiektami historyczno-kulturalnymi oraz instytucjami publicznymi. Poruszanie się po ziher.ba jest bardzo proste. Do każdego obiektu zostały przypisane informacje o adresie, kluczowych pojęciach z nim związanych i działalności działalności. Po zatwierdzeniu danego wyszukiwania na interaktywnej mapie automatycznie wyświetla się żądany obiekt oznakowany pinezką ze wszystkimi ważnymi danymi.

Ziher.ba ma ambicje być najbardziej kompletnym serwisem informacyjnym, chce oferować pomoc przy wyszukiwaniu produktów, usług, obiektów komercyjnych, instytucji publicznych i stanowić kanał komunikacyjny dla firm, a także zachęcać lokalną społeczność do działalności gospodarczej.

Planowane jest stworzenie mobilnej wersji strony dla użytkowników aplikacji Android i iOS. W przyszłości zostaną wprowadzone dodatkowe usługi, które mają ułatwić korzystanie z serwisu. Projekt otrzymał wsparcie gminy Centar.

Źródło: seebiz.net

About Monika Muchowiecka

Absolwentka gdańskiej slawistyki. Aktualnie pracuje w Europejskim Centrum Solidarności. Interesuje się współczesną literaturą południowo- i wschodniosłowiańską.
KOMENTARZE