Home / Bałkany / BiH / BiH: Sobotnia Noc Teatrów obejmie cały kraj

BiH: Sobotnia Noc Teatrów obejmie cały kraj

Blisko 70 wydarzeń w 16 miastach – tak będzie wyglądała tegoroczna Noc Teatrów w Bośni i Hercegowinie. Głównym organizatorem wydarzenia, już po raz trzeci, jest Bośniacki Teatr Narodowy w Zenicy. Noc Teatrów to nie tylko przedstawienia, ale wszelkie aktywności z teatrem związane, można więc będzie wziąć udział także w wykładach, warsztatach, promocjach książek czy wystawach. Pełny program imprezy, która odbędzie się w nocy 17 listopada, można pobrać ze strony wydarzenia (plik PDF).

W projekcie uczestniczą BiH, Chorwacja, Serbia, Czarnogóra, Słowenia, Austria, Węgry i Słowenia. W zeszłym roku w Nocy Teatrów wzięło udział 36 teatrów z 18 miast BiH – było to pierwsze wydarzenie, w które zaangażowały się niemal wszystkie grupy i organizacje teatralne w kraju, tegoroczna edycja obejmuje miasta Banja Luka, Brčko, Bugojno, Busovača, Kakanj, Konjic, Laktaši, Mostar, Novi Grad, Sarajevo, Srebrenik, Travnik, Trebinje, Tuzla, Zavidovići i Zenica.

 

Źródło: noc-teatra.ba

About Izabela Misiak

Absolwentka filologii na Uniwersytecie Wrocławskim, jedna z tłumaczek zbioru opowiadań Zorana Fericia "Pułapka na myszy Walta Disneya", "anioł stróż" pisarzy bałkańskich przyjeżdżających do Wrocławia na festiwale literackie.
KOMENTARZE