Home / Bałkany / BiH / BiH: Solar Star inwestuje 2,5 mln EUR w elektrownię słoneczną

BiH: Solar Star inwestuje 2,5 mln EUR w elektrownię słoneczną

Nowopowstałe bh. przedsiębiorstwo Solar Star zadeklarowało, że zainwestuje 2,5 mln EUR w budowę elektrowni słonecznej w Stolacu. Będzie to pierwsza tego typu inwestycja w południowej części BiH, a jak zapewniają przedstawiciele firmy, elektrownia będzie w stanie zaspokoić zapotrzebowanie energetyczne kilkuset gospodarstw domowych.

Solar Star to krajowa spółka z siedzibą w Bugojnie zajmująca się doradztwem, planowaniem, sprzedażą, montażem i konserwacją systemów fotowoltaicznych. Przedsiębiorstwo ma w swojej ofercie produkty znaczących producentów tej branży jak Suntech i Trina Solar, a także produkty innych firm tego sektora, oferuje również usługi odpowiadające najnowszym trendom technologicznym.

Spółka wykupiła w Stolacu ziemię o powierzchni 18 tys. m kw. i czeka na otrzymanie wszystkich niezbędnych pozwoleń, by rozpocząć prace budowlane. W najbliższym czasie zaplanowane jest spotkanie z przedstawicielami mediów zatytułowane „Solarna Przyszłość BiH.”

 

Źródło: indikator.ba

About Izabela Misiak

Absolwentka filologii na Uniwersytecie Wrocławskim, jedna z tłumaczek zbioru opowiadań Zorana Fericia "Pułapka na myszy Walta Disneya", "anioł stróż" pisarzy bałkańskich przyjeżdżających do Wrocławia na festiwale literackie.
KOMENTARZE