Home / Bałkany / BiH / BiH: South European Investment Company buduje luksusowy kompleks mieszkaniowy w centrum Sarajewa

BiH: South European Investment Company buduje luksusowy kompleks mieszkaniowy w centrum Sarajewa

zgrada-marin-dvor - indikator.ba

Rozpoczęto budowę luksusowego kompleksu mieszkaniowego w samym centrum Sarajewa. Nowoczesny budynek o wartości ponad 7 mln EUR zostanie oddany do użytku w kwietniu 2014 roku.  Kompleks będzie składał się z 42 apartamentów od 54 do 116 m2 i 57 garaży rozlokowanych na dwóch poziomach. Część mieszkań już sprzedano – nowy budynek wzbudza ogromne zainteresowanie.

Inwestorzy projektu pochodzą głównie z państw arabskich Zatoki Perskiej.  Założyli wspólną firmę,  zarejestrowaną w Sarajewie, pod nazwą South European Investment Company (SEIC). Jest to podobno początek poważnych inwestycji, jakie mają zamiar przeprowadzić w BiH.

Najważniejsi z inwestorów reprezentują przedsiębiorstwo 3Y z Niemiec, ICD (międzynarodowa  organizacja finansowa powstała w ramach Islamskiego Banku Rozwoju) i przedsiębiorstwa Dallah Al Bareka oraz Al Othaim Markets, znane w państwach arabskich. Jeden z inwestorów jest także właścicielem lotniska w Niemczech.

Projekt ten stanowi pionierską inwestycję multimilionerów na bh. ziemi. Sukces budowy zaważyłby na losach kolejnych inwestycji i stwarzałby możliwość powstania wielu nowych miejsc pracy. Inwestorzy są jednak ostrożni  – już wiele podobnych inwestycji nie powiodło się przez kiepską realizację oraz słabą współpracę z władzami i przeszkody administracyjne.

Źródło: indikator.ba

 

About Agnieszka Wirkus

KOMENTARZE