Home / Bałkany / BiH / BiH: Sukces firmy B&M Comerc – współpraca z BMW

BiH: Sukces firmy B&M Comerc – współpraca z BMW

Firma B&M Comerc z Tešnja została założona przez Fikreta Omahicia w 2006r. Specjalizuje się w obróbce i produkcji odzieży ochronnej ze skóry.

Początek działalności był trudny: mały zakład, z pięcioma pracownikami, bez pewnego udziału w rynku. Omahić nie przypuszczał wtedy, że w jego firmie będzie się produkować skórzaną odzież dla BMW. I to na wyłączność.

Jeden z pierwszych kontraktów firma zawarła ze słowacką kompanią Čevljarstvo Irman zajmującą się szyciem rękawic i pozostałych części ubiorów ochronnych. W 2007r. dzięki uporowi i pracy udało się podpisać umowę z niemiecką firmą „Meindl”, co umożliwiło firmie współpracę z BWM. Obecnie B&M Comerc jest pierwszą i dotąd jedyną firmą szyjącą kombinezony dla  kompanii BMW.

– Specyfika mojego produktu polega na tym, że jest ze skóry, której obróbka jest niezwykle trudna. Ci ludzie muszą być dobrze ubrani, bo mowa tu o bardzo drogim produkcie i drogim surowcu – objaśnia dyrektor firmy B&M Comerc.

B&M Comerc z małego zakładu przekształciło się w cenione przedsiębiorstwo, które zatrudnia obecnie 48 pracowników i produkuje ponad 1000 sztuk odzieży miesięcznie. Firma nie zna pojęcia „recesja”. Ok.90% produkcji jest eksportowane, łączny zysk firmy za rok 2010 jest większy o 30% niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Firma zdobyła nagrodę BH Biznis „Gazela”, którą przyznała jej Grupa Kameleon M&M.

Źródło: ekapija.ba

About Ewa Janas

KOMENTARZE