Home / Bałkany / BiH / BiH: Targi pracy „Career Days”

BiH: Targi pracy „Career Days”

Największa międzynarodowa organizacja studencka AISEC, działająca na Wydziale Ekonomii w Sarajewie, po raz ósmy organizuje jeden ze swoich najważniejszych projektów pn. „Career Days”, którego hasłem przewodnim jest „CAREer NOW!”.

Tegoroczna edycja odbywać będzie się 17 i 18 maja. Pierwszego dnia od 10.00 do 16.00 chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach edukacyjno-informacyjnych, podczas których firmy i organizacje pozarządowe będą miały możliwość zaprezentowania swojej oferty studentom. Główny punkt programu, tj. targi pracy, będą miały miejsce 18 maja na Placu Wolności „Alija Izetbegović” od 11.00 do 16.00.

Nadrzędnym celem projektu jest zapewnienie możliwości wyjazdu za granicę młodym, ambitnym studentom, chcącym zdobyć doświadczenie zawodowe podczas praktyk w jednym ze 110 krajów, w których obecny jest AIESEC. Prócz tego organizacja stara się umożliwić młodym ludziom znalezienie stypendium, praktyk lub zatrudnienia w partnerskich firmach, które podczas targów będą mogły spotkać się z potencjalnymi stypendystami, wolontariuszami bądź przyszłymi pracownikami. Dzięki warsztatom przedsiębiorstwa będą mieć okazję uzyskania opinię studentów na swój temat. Podczas targów firmy będą mieć również możliwość wglądu do bazy danych studentów, a także przeprowadzenia preselekcji na podstawie otrzymanych CV.

Na wydarzeniu swoją obecność zapowiedzieli przedstawiciele ambasad państw, w których studenci mogą odbyć praktyki. 14 maja na Wydziale Ekonomicznym zorganizowana zostanie konferencja prasowa dotycząca „Career Days”.

Źródło: sutra.ba

About Zuzanna Głowacka

Absolwentka gdańskiej slawistyki, wciąż próbuje się zmusić do zakończenia magisterskiej przygody z europeistyką. Zajmuje się tłumaczeniami i współczesną literaturą bośniacką. Aktualnie mieszka i studiuje w Sarajewie.
KOMENTARZE