Home / Bałkany / BiH / BiH: Tereny łowieckie w pobliżu Sarajewa

BiH: Tereny łowieckie w pobliżu Sarajewa

Tylko 20 km od centrum Sarajewa, w Rakovicy w gminie Ilidža, znajduje się nieodkryty jeszcze raj na ziemi – bogate tereny łowieckie i jedna z największych hodowli danieli w tej części Bałkanów.

Ta rozciągająca się na 190 hektarach oaza spokoju, która znajduje się na wysokości prawie 700 m n.p.m., jest gotowa na przyjęcie pierwszych większych grup gości nie tylko z BiH, ale i z całego świata. Niestety, uroki tego miejsca wciąż nie są jeszcze doceniane przez turystów. Obszar świetnie nadaje się do odpoczynku, rekreacji i polowania. W okolicy rośnie aż 30 gatunków drzew, a jesienią można znaleźć wiele grzybów. Jest też 8 km ścieżek spacerowych, tereny do jazdy konnej i rowerowej. Na obszarze znajdują się cztery źródła wody pitnej, fontanna i miejsca do odpoczynku. W planach jest odbudowa domku myśliwskiego, który uległ zniszczeniu podczas wojny.

[wp_ad_camp_2]

Obecnie można tu zobaczyć stado składające się ze 130 dorosłych danieli, a wkrótce ta liczba powiększy się o młode osobniki. Można również kupić daniele do nowego stada – dzięki tej hodowli stada danieli możemy spotkać w okolicach miejscowości Prozor, Busovača, Gračanica, Gornji Vakuf, Krešev, Vitez.

Źródło: mojevijesti.ba

About Alicja Samolewicz

KOMENTARZE