Home / Bałkany / BiH / BiH: Tysiące turystów z regionu przywitają Nowy Rok w Sarajewie

BiH: Tysiące turystów z regionu przywitają Nowy Rok w Sarajewie

Niskie ceny, bliskość stoków i gościnność mieszkańców Sarajewa to, jak podają media, niektóre z przyczyn, które przyciągnęły do stolicy Bośni i Hercegowiny tysiące turystów. Według informacji Organizacji Turystycznej Kantonu Sarajewo turystów jest jednak mniej niż w zeszłym roku, aż 80% z nich stanowią turyści z Chorwacji, oprócz nich miasto odwiedzili też m.in. Słoweńcy i Serbowie. Jednocześnie wielu mieszkańców Sarajewa wyjechało na ten okres z miasta.

Mniejsza liczba turystów uzasadniana jest kryzysem oraz tym, że informację o publicznym Sylwestrze podano bardzo późno, nie wzbogacono też oferty. Duża liczba turystów zatrzymała się u osób prywatnych, hotele górskie w pobliżu Sarajewa są w większości zapełnione do połowy stycznia.

 

Sylwester na Trgu djece Sarajeva rozpocznie się o godz. 20:00. Pogram otworzy DJ, później wystąpią zespoły The Blavors, Atentat, Skroz, Zoster. O północy planowany jest pokaz sztucznych ogni, a do rana ma grać grupa Regina.

 

Zeszłoroczny Sylwester w materiale Radia Slobodna Evropa:

Źródło: klix.ba

About Izabela Misiak

Absolwentka filologii na Uniwersytecie Wrocławskim, jedna z tłumaczek zbioru opowiadań Zorana Fericia "Pułapka na myszy Walta Disneya", "anioł stróż" pisarzy bałkańskich przyjeżdżających do Wrocławia na festiwale literackie.
KOMENTARZE