Home / Bałkany / BiH / BiH: W Banja Luce otwarto centrum edukacji Apple
Apple - mashable.com.

BiH: W Banja Luce otwarto centrum edukacji Apple

W Banja Luce w Wyższej Szkole Banja Luka College otwarto dzisiaj regionalne centrum edukacji dla uczniów, studentów i profesorów dotyczące korzystania z nowych technologii, w szczególności produktów firmy Apple.

W regionalnym centrum, które zastało otwarte we współpracy z międzynarodową firmą Apple z Belgradu i Wyższą Szkołą Banja Luka College odbywać się będą bezpłatne szkolenia, w których uczestniczyć będą mogli uczniowie szkół średnich, studenci, ale i pozostali zainteresowani.

Przewodniczący Zgromadzenia Narodowego Republiki Serbskiej Igor Radojičić, który uczestniczył w prezentacji i otwarciu regionalnego centrum edukacji podkreślił, że pojawienie się jakiegokolwiek segmentu technologii na teren RS jest dobre.

Radojičić podkreślił również, że w dzisiejszych czasach podstawą elementarnej alfabetyzacji są i umiejętności informatyczne, co oznacza, że w każdej formie kształcenia wykorzystywane są nowe technologie.

Radojičić wspomniał, że Banja Luka stała się IT edukacyjnym centrum Apple dla BiH, co jest dobrą wiadomością.
– Apple jest porządną firmą. Nie należy jednak zapominać, że jesteśmy bardzo małym punktem dla takich dużych firm, nie dotyczy to tylko BiH, ale i całej Europy Południowo-Wschodniej, powiedział Radojičić dodając, że należy przyjąć każde zainteresowanie wielkich marek tym regionem.

Asystent na Banja Luka College i lider centrum edukacji Apple Nikola Novaković powiedział, że jest to pierwsze tego typu centrum edukacji w tym regionie oraz podkreślił, że jego celem jest kształcenie uczniów, studentów i profesorów w zakresie korzystania z nowych technologii, zwłaszcza technologii firmy Apple.

Novaković powiedział, że w przyszłości każdy profesor Banja Luka College będzie w stanie zaoferować swoim studentom coś co całkowicie nadąża za ich mobilnym stylem życia, zaczynając od wykorzystywania nowoczesnych urządzeń cyfrowych i narzędzi, które umożliwiają tworzenie multimedialnych treści, przez interaktywne nadawanie przez Internet po korzystanie z urządzeń mobilnych.

Według jego słów, pierwsze kursy rozpoczną się pod koniec kwietnia a najbardziej kreatywne prace uczestników kursu zostaną nagrodzone.

Novaković podkreślił, że kursy są całkowicie bezpłatne, ale ze względu na bardzo duże zainteresowanie niezbędna jest wcześniejsza rezerwacja.

Źródło: seebiz.net

About Dorota Wojciechowska

Zakochana w Dalmacji i chorwackim Wybrzeżu Adriatyckim. Absolwentka turystyki i rekreacji oraz filologii chorwacko-serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aktualnie stypendystka i studentka kroatystyki na Uniwersytecie w Splicie. Uwielbiająca wszelkiego rodzaju podróże, licencjonowana pilot wycieczek zagranicznych i rezydent.
KOMENTARZE