Home / Bałkany / BiH / BiH: W FBiH najwięcej noclegów przypadło turystom z Polski i Kuwejtu
Mostar - mistral.com.pl.

BiH: W FBiH najwięcej noclegów przypadło turystom z Polski i Kuwejtu

Łączna liczba przyjazdów w sierpniu 2013 r. w Federacji Bośni i Hercegowiny wyniosła 71.791, czyli o 37,9 procent więcej w stosunku do sierpnia 2012 r. oraz o 31,8 procent więcej w porównaniu do lipca br.

Udział turystów krajowych wyniósł 17,9 procent a turystów zagranicznych 82,1 procent, przedstawiają najnowsze dane Federalnego Urzędu Statystycznego.

Łączna liczba dni pobytu w sierpniu br. wyniosła 164.748, co oznacza 29,5 procent więcej w porównaniu do sierpnia 2012 r. oraz o 26,3 procent więcej w stosunku do lipca br.

Według typu obiektu największą liczbę noclegów odnotowano w hotelach oraz podobnych rodzajach zakwaterowania a ich udział wyniósł 94,4%.

Pod względem liczby noclegów wśród turystów zagranicznych pierwsze miejsce zajęli Polacy, którzy osiągnęli 13,1 procent w łącznej liczbie turystów zagranicznych. Na drugim miejscu znaleźli się Kuwejtczycy (10 procent) a na kolejnych Turcy (8,5 procent), Chorwaci (8,4 procent) i Włosi (8,2 procent), co dało łącznie 48,2 procent.

Liczba łóżek dostępna w sierpniu br. wynosiła 18.639, czyli o 18,1 procent więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wskaźnik wykorzystania łóżek w FBiH wyniósł 28,5 procent.

Źródło: biznis.ba

About Dorota Wojciechowska

Zakochana w Dalmacji i chorwackim Wybrzeżu Adriatyckim. Absolwentka turystyki i rekreacji oraz filologii chorwacko-serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aktualnie stypendystka i studentka kroatystyki na Uniwersytecie w Splicie. Uwielbiająca wszelkiego rodzaju podróże, licencjonowana pilot wycieczek zagranicznych i rezydent.
KOMENTARZE