Home / Bałkany / BiH / BiH: W marcu banki zablokowały ponad tysiąc rachunków
centralna banka bih - 6yka.com

BiH: W marcu banki zablokowały ponad tysiąc rachunków

centralna banka bih - 6yka.com

Na marcowej liście zablokowanych rachunków bankowych należących do spółek w BiH, opublikowanej przez Bank Centralny BiH (CBBiH), znalazło się 61 507 rachunków; przynajmniej jeden zablokowany rachunek posiada 37 588 spółek. Pierwsza lista, opublikowana w listopadzie 2012 roku, zawierała 58 038 zablokowanych rachunków bankowych, natomiast w lutym br. takich rachunków było już 60 410. Liczba firm dysponujących zablokowanymi kontami stale się powiększa. Ostatnia lista została opublikowana przez CBBiH 1 kwietnia br. (liczy 2449 stron) i jest na niej wiele podmiotów gospodarczych takich jak np. małe sklepy, stowarzyszenia, kluby sportowe, apteki, gabinety stomatologiczne czy średnie i duże przedsiębiorstwa.

 

Dane dotyczące zablokowanych rachunków przekazało 10 banków z RS i 18 z FBiH. Decyzję o publikowaniu tych informacji podjęła Rada Zarządzająca Banku Centralnego BiH w październiku zeszłego roku. Lista jest aktualizowana raz w miesiącu.

 

Aktualną listę spółek, które mają zablokowany przynajmniej jeden rachunek bankowy można pobrać tutaj.

 

Źródło: indikator.ba

About Izabela Misiak

Absolwentka filologii na Uniwersytecie Wrocławskim, jedna z tłumaczek zbioru opowiadań Zorana Fericia "Pułapka na myszy Walta Disneya", "anioł stróż" pisarzy bałkańskich przyjeżdżających do Wrocławia na festiwale literackie.
KOMENTARZE