Home / Bałkany / BiH / BiH: Wielkie otwarcie multipleksu CineStar w Mostarze

BiH: Wielkie otwarcie multipleksu CineStar w Mostarze

Mostarski CineStar nie będzie zwykłym kinem, lecz – jak zapewniają zarządcy centrum – miejscem, które dzięki rozrywkowo-kulturalnemu charakterowi z pewnością zmieni sposób postrzegania Hercegowiny.

Pięć w pełni zdigitalizowanych sal kinowych wyposażonych będzie łącznie w 709 miejsc siedzących. W trzech salach znajdzie się sprzęt RealD 3D, zapewniający zupełnie nową jakość projekcji; jedna z nich, tzw. sala „CineStar Extreme”, wyposażona zostanie natomiast w ekran o powierzchni 100 m2, projektor Barco DP2K-32B (producent zapewnia, że to „najjaśniejszy projektor na świecie”, jego cena oscyluje w granicach 250 tys. złotych – przyp. red.), a także najnowocześniejszy system nagłośnieniowy JBL.

CineStar planuje wyświetlać około 150 nowych tytułów rocznie, lecz gościom zapewnione zostaną również alternatywne atrakcje, jak na przykład transmisje koncertów, wydarzeń sportowych czy spektakli operowych. Ceny biletów będą się wahać od 5 do 9 KM (10-20 złotych), w zależność od terminu seansu. Goście będą mogli również skorzystać z darmowego parkingu.

Damir Milinić, członek zarządu, w rozmowie z RDV (Radio Dobre Vibracije – przyp.red.) zapowiedział, iż w dniu otwarcia mutlipleksu, tj. 25 lipca 2012,  wejście będzie bezpłatne, a wielbiciele „siódmej muzy” , prócz możliwości obejrzenia kolejnej odsłony „Mrocznego Rycerza” („The Dark Knight Rises”), „Niesamowitego Spidermana” czy też trzeciej części „Madagaskaru”, zostaną uraczeni poczęstunkiem.

Źródło: sutra.ba

About Zuzanna Głowacka

Absolwentka gdańskiej slawistyki, wciąż próbuje się zmusić do zakończenia magisterskiej przygody z europeistyką. Zajmuje się tłumaczeniami i współczesną literaturą bośniacką. Aktualnie mieszka i studiuje w Sarajewie.
KOMENTARZE