Home / Bałkany / BiH / BiH: Wkrótce ruszy pierwsza platforma crowdfundingowa
Katapult.ba

BiH: Wkrótce ruszy pierwsza platforma crowdfundingowa

W Bośni i Hercegowinie powstała pierwsza platforma, mająca pomóc w społecznościowym finansowaniu przedsiębiorczości, ale też kultury, sportu czy nauki. Katapult.ba ma ułatwić także inwestowanie na mniejszą skalę.

Platforma ma zostać uruchomiona w ciągu najbliższych kilku tygodni, jednak już teraz można rejestrować na niej swoje projekty. Katapult.ba, tak jak jej odpowiedniki na całym świecie, ma pomóc każdemu chętnemu w realizowaniu pomysłów, między innymi poprzez zapewnienie wstępnego finansowania dla nowo powstających firm. Tak jak w innych przypadkach kluczowe będzie dobre zaprezentowanie swojego projektu – poprzez opis i filmy wideo.

Projekt Katapult.ba jest wspierany przez Agencję Stanów Zjednoczonych ds. Rozwoju Międzynarodowego (USAID) oraz Szwedzką Agencję Rozwoju Międzynarodowego (Sida).

Strona internetowa i fanpage projektu

 

Źródło: klix.ba

About Izabela Misiak

Absolwentka filologii na Uniwersytecie Wrocławskim, jedna z tłumaczek zbioru opowiadań Zorana Fericia "Pułapka na myszy Walta Disneya", "anioł stróż" pisarzy bałkańskich przyjeżdżających do Wrocławia na festiwale literackie.
KOMENTARZE