Home / Bałkany / BiH / BiH: Wsparcie dla syryjskiego narodu

BiH: Wsparcie dla syryjskiego narodu

Państwowy Kongres Syryjczyków w BiH zorganizował w Sarajewie pokojowy pochód poparcia dla syryjskiego narodu w procesie oswobodzenia się z długoletniego „dyktatorskiego jarzma w postaci rządzącego reżimu”.
Dziesiątki mężczyzn, kobiet i dzieci trzymało w rękach flagi Syrii i BiH oraz transparenty z napisami: „Stop mordowaniu cywili i dzieci w Syrii”, „ Stop tępieniu Syryjczyków”.
W imieniu Kongresu, Jakdi Abdulrahman, ogłosił dziennikarzom, że zgromadzenie zorganizowano z powodu ostatnich zdarzeń i „tortur, które mają miejsce w Syrii od czasu reżimu Bashara as-Assada, który od ośmiu miesięcy niszczy naród syryjski tylko z tego powodu, że ten szuka wolności, demokracji i walczy przeciwko korupcji”.
– Przez osiem miesięcy więcej niż 4 000 cywili zginęło ponieważ powiedzieli „dość” 50 latom reżimu, powiedział Jakdi Abdulrahman. Zwrócił uwagę, że trwanie w pokojowej walce doprowadzi Syrię do wolności.
Przedstawiciele Kongresu po pokojowym proteście udali się do siedziby ONZ w centrum miasta i wręczyli pismo będące znakiem protestu przeciw pasywnej postawie Narodów Zjednoczonych wobec sytuacji w Syrii.
– Wzywam Chiny i Rosję oraz inne kraje, które do tej pory nie były zainteresowane problemem w Syrii, żeby zmieniły swoją postawę, żeby stanęły po stronie sprawiedliwości i syryjskiego narodu, powiedział Jakdi Abdulrahman.
Przedstawiciele Kongresu w BiH oddali także cześć i złożyli kwiaty przy pomniku upamiętniającym zabite dzieci podczas oblężenia Sarajewa.

Tekst i zdjęcie: mojevijesti.ba, tłum. i red. Alicja Samolewicz

About Alicja Samolewicz

KOMENTARZE