Home / Bałkany / BiH / BiH wśród 10 najlepszych miejsc dla miłośników przygód

BiH wśród 10 najlepszych miejsc dla miłośników przygód

National Geographic umieściło BiH wśród 10 najlepszych miejsc dla amatorów przygód w 2012 r. BiH została wybrana z powodu najlepszych tras do uprawiania kolarstwa górskiego oraz miejsc przystosowanych do raftingu, wspinaczki górskiej, narciarstwa oraz innych sportów, które zapewniają odpowiednią dawkę adrenaliny.
Napływ turystów zaczął się już trzy lata temu, kiedy spółka Lonely Planet, która wydaje najpopularniejsze przewodniki, ogłosiła, że BiH ma potencjał, aby stać się najlepszym miejscem dla miłośników przygód w Europie Wschodniej. Tak więc tysiące amatorów narciarstwa, raftingu i wspinaczki górskiej przybywało do BiH, która teraz została uznana za najlepsze miejsce do uprawiania kolarstwa górskiego. Podstawą tego wyboru były trasy, które od dawna łączą wioski górskie.
Na liście znalazły się też góry Mammoth w Kalifornii, które zostały ogłoszone najlepszym miejscem do uprawiania narciarstwa i snowboardingu. Za najlepsze miejsce do nurkowania zostało uznane Ningaloo Coast w Australii, a do surfowania – meksykańska Baja. Pełną listę można znaleźć na stronie czasopisma.

Tekst i zdjęcie: sarajevo-x.com, seebiz.eu, tłum. i red. Alicja Samolewicz

About Alicja Samolewicz

KOMENTARZE