Home / Bałkany / BiH / BiH: Wzrost zainteresowania eko- i agroturystyką

BiH: Wzrost zainteresowania eko- i agroturystyką

Coraz więcej mieszkańców ucieka od miejskiego zgiełku, zanieczyszczonego powietrza oraz upału i udaje się do Igmanu czy Bjelašnicy położonych w pobliżu Sarajewa w Górach Dynarskich. Klimat jest tam łagodniejszy, temperatury niższe, a powietrze o wiele czystsze. Jest to jedno z najbogatszych w ozon miejsc w Europie.

W Bjelašnicy i Igmanie w bieżącym sezonie zaobserwowano wzrost liczby turystów w porównaniu z poprzednimi latami. Nie ma problemu z zakwaterowaniem, wyżywieniem, a ofertę dodatkowo wzbogacają organizowane wycieczki. Dla gości dostępne są ścieżki rowerowe, korty tenisowe oraz stadion do treningów piłkarskich.

Oprócz mieszkańców Sarajewa i okolic Bjelašnicę odwiedzają również zagraniczni turyści, którzy chcą zobaczyć miejsca, w których zostały organizowane Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 1984 r. Turyści doceniają również fakt, że z centrum miasta można dojechać do gór w mniej niż 45 minut. Rośnie również liczba zainteresowanych eko- i agroturystyką. Tego lata przyjechało wielu turystów z Austrii, Włoch i USA.

Agencje turystyczne organizują wycieczki po autentycznych bh. wsiach (Šabici, Umoljani, Lukomir), gdzie można spróbować tradycyjnej kuchni. Jednym z najciekawszych miejsc dla turystów jest kanion rzeki Rakitnicy – jeden z najpiękniejszych, ale najmniej odkrytych kanionów w Europie.

Dodatkową atrakcją będzie odbywający się 23 sierpnia w Bjelašnicy Puchar Świata w paralotniarstwie.

 

Źródło: seebiz.net

About Alicja Samolewicz

KOMENTARZE