Home / Gospodarka / Bombardier planuje inwestycje kolejowe na terenie Turcji
Bombardier - dunya.com

Bombardier planuje inwestycje kolejowe na terenie Turcji

Kanadyjska firma lotnicza i transportowa Bombardier planuje otworzyć swoją fabrykę w Turcji, aby brać udział w budowie sieci kolei dużych prędkości na terenie kraju.

Firma zamierza produkować systemy kolejowe w Turcji z nieogłoszonym jeszcze lokalnym partnerem w formie joint venture, poinformowali przedstawiciele Bombardiera. Turecka firma została już wybrana do wzięcia udziału w przetargu publicznym, powiedział dyrektor sprzedaży Furio Rossi.

W przypadku zwycięstwa w tegorocznym postępowaniu przetargowym Bombardier planuje zainwestować do 100 mln EUR w zakłady produkcyjne na terenie Turcji.

- Bombardier jest w pełni skoncentrowany na planowanym nabyciu 80 szybkobieżnych pociągów przez Tureckie Koleje Państwowe (TCDD) z zakładu produkcyjnego, który zostanie utworzony na terenie Turcji w celu spełnienia wymogów treści oferty – 50 proc. ma być wyprodukowane na terenie kraju – dodał Rossi.

Turecki rząd chce zwiększyć wykorzystanie kolei i stworzenie szybkich linii kolejowych między głównymi aglomeracjami w kraju. Znaczące inwestycje kolejowe w kraju mają być realizowane w ciągu najbliższych 10 lat. Ich efektem ma być zwiększenie długości sieci do 26 tys. km, co oznacza podwojenie aktualnej długości. Oczekuje się, że linie dużych prędkości będą stanowiły 10 tys. km. całkowitej wartości.

Źródło: dunya.com

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE