Home / Bałkany / BiH / Bosnalijek i turecki Abdi İbrahim zaczynają współpracę

Bosnalijek i turecki Abdi İbrahim zaczynają współpracę

RUKOVANJE_vijestiba

Cztery pierwsze umowy licencyjne dotyczące współpracy w rozszerzaniu oferty produktowej oraz wspólnego występowania na rynkach zagranicznych podpisali w Sarajewie przedstawiciele wiodących firm farmaceutycznych BiH i Turcji – Bosnalijek i Abdi İbrahim. Umowy obejmują sprzedaż czterech nowych produktów spółki tureckiej pod marką Bosnalijeku na rynkach w BiH i zagranicą. Potencjał handlowy produktów, których dotyczą umowy, szacuje się na 14 mln KM (7 mln EUR) rocznie.

To pierwsze podpisane przez Bosnalijek umowy, które rozszerzają jego ofertę dla rynków eksportowych, strona turecka skorzysta zaś na pozycji, jaką bh. spółka ma na rzeczonych rynkach. Jak powiedziano, dla firmy z BiH zawarte porozumienia to potwierdzenie wysokiej jakości produktów i słuszności przyjętej strategii biznesowej, zaś dla spółki Abdi İbrahim to ogromny krok na drodze do wejścia na rynki bałkańskie.

Porozumienie ma stanowić także pierwszy etap przewidywanej przyszłej współpracy między przedsiębiorstwami. Kolejnym krokiem ma być korzystne dla obu stron partnerstwo strategiczne na dwóch mocnych rynkach farmaceutycznych – w Rosji i na Ukrainie.

 

Źródło: indikator.ba

About Izabela Misiak

Absolwentka filologii na Uniwersytecie Wrocławskim, jedna z tłumaczek zbioru opowiadań Zorana Fericia "Pułapka na myszy Walta Disneya", "anioł stróż" pisarzy bałkańskich przyjeżdżających do Wrocławia na festiwale literackie.
KOMENTARZE