Home / Bałkany / BiH / Bośnia i Hercegowina: Państwo dojrzałe? Krajobraz 18 lat po wojnie
bośnia patronat

Bośnia i Hercegowina: Państwo dojrzałe? Krajobraz 18 lat po wojnie

Koło Młodych Dyplomatów oraz Centrum Kultury Słowiańskiej mają zaszczyt zaprosić wszystkich Państwa na konferencję poświęconą współczesnej dyplomacji Bośni i Hercegowiny oraz wyzwaniom jakie przed nią stoją.W tym roku minie dokładnie 18 lat od czasu podpisania układu z Dayton kończącego wojnę w Bośni i od czasu uzyskania przez nią niepodległości. Konferencję zaszczyci swoją obecnością Ambasador Bośni i Hercegowiny w Polsce, J.E. Koviljka Špirić. W gronie ekspertów zasiądą: Tomasz Żornaczuk (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych) oraz dr Marko Babić (Uniwersytet Warszawski).Spotkanie składać się będzie z dwóch paneli:- Panel I, godz. 12.00, „Dyplomacja małych państw na przykładzie Bośni i Hercegowiny. Współczesne wyzwania.”
Rozpocznie się od przemówienia Pani Ambasador, J.E. Koviljki Špirić, połączonego z krótką projekcją filmu. Następnie publiczność będzie mogła zadawać pytania.- Panel II, godz. 13.00, „Bośnia i Hercegowina: państwo dojrzałe? Krajobraz w 18 lat po wojnie.”
Składać się będzie z wystąpień dwóch ekspertów: dra Marko Babicia oraz Tomasza Żornaczuka. Potem znów przyjdzie czas na pytania od publiczności.

balkanistyka.org sprawuje patronat medialny nad wydarzeniem
Co, gdzie, jak? > EVENT FB

bośnia patronat

About Maciej Suchorabski

KOMENTARZE