Home / Bałkany / BiH / Bośnia i Hercegowina – wyprawa życia roku 2012

Bośnia i Hercegowina – wyprawa życia roku 2012

W najnowszym numerze National Geographic Traveler wybrano 50 najlepszych miejsc na życiową wyprawę. Na pierwszym miejscu wśród europejskich destynacji turystycznych znalazł się program „Bosnia and Herzegovina Three Rivers Adventure”, proponowany przez O.A.R.S. (Outdoor Adventure River Specialists) – jednego z największych operatorów na rynku amerykańskim.
Redakcja National Geographic oceniała tysiące wycieczek proponowanych przez światowych touroperatorów. Wyróżnienie BiH jest dowodem na rozwój turystyki kraju.
Program obejmuje rafting na rzekach Tara, Neretwa, Vrbas oraz wizyty w miastach Sarajewo, Mostar i Jajce. Rzeka Tara jest przez organizatorów nazywana Wielkim Kanionem Bałkanów, a Neretwa – Nilem Hercegowiny. Na rzece Vrbas odbywały się Mistrzostwa Świata w Raftingu w roku 2009. BiH autorom programu przypomina kształtem serce, które bez wątpienia, ich zdaniem, posiadają cechujący się wyjątkową gościnnością mieszkańcy. O.A.R.S podkreśla przede wszystkim dziewiczość terenów, które wciąż czekają na odważnych odkrywców.
Program „Bosnia and Herzegovina Three Rivers Adventure” znajduje się na stronie O.A.R.S.
Pełna lista wypraw znajduje się na stronie National Geographic.

Źródło: mojevijesti.ba, oars.com, travel.nationalgeographic.com

About Alicja Samolewicz

KOMENTARZE