Home / Bałkany / BiH / BiH: Fundacja Mikrokredytowa Prizma w europejskiej czołówce

BiH: Fundacja Mikrokredytowa Prizma w europejskiej czołówce

Fundacja Mikrokredytowa Prizma znalazła się wśród pięciu finalistów europejskiej nagrody Giordano Dell’Amore Microfinance Good Practices Europe Award, przyznawanej za najlepsze praktyki mikrofinansowe w latach 2011/2012.

Wyboru kandydatów dokonał komitet naukowy Fundacji Giordano Dell’Amore, w porozumieniu z Europejską Siecią Mikrofinansową (European Microfinance Network – EMN), a zwycięzca zostanie ogłoszony podczas corocznej, 9. Konferencji EMN.

Prizma została nominowana do tej nagrody ze względu na wybitne osiągnięcia, m.in. za akcję „Mikrokredyty dla mikroprzedsiębiorców” z 2011 r., która spełniła wszystkie kryteria oceny: innowacyjność, trwałość, wpływ lub zasięg oraz możliwości powtórzenia. O sukcesie akcji świadczą jej wyniki – w ciągu zaledwie trzech miesięcy Prizma przyznała aż 26 tys. mikrokredytów, na bardzo korzystnych warunkach oraz korzystając z nowych i innowacyjnych metod. Ponad 50% kredytobiorców nie posiadało innych aktywnych kredytów, a połowa z nich skorzystała z kredytu po raz pierwszy w życiu.

Przedsięwzięcia Prizma zostały opisane w monografii pod nazwą MANAGING SOCIAL PERFORMANCE THROUGH INTEGRATED APPROACH – PRIZMA CASE STUDY, którą dr Kenan Crnkić opublikował we współpracy z Fundación Nantic Lum, Universidad Pontificia Comillas i Universidad Autónoma de Madrid.

Mikrokredytowa Fundacja Prizma jest wiodącą mikrokredytową organizacją w Bośni i Hercegowinie, a także w szerszym regionie. Prizma ma 50 zarejestrowanych filii, w których ponad 250 młodych i wykwalifikowanych pracowników obsługuje ponad 70 tys. aktywnych klientów, w 100 gminach na terenie całego kraju.
W trakcie swojej działalności Prizma przyznała 370 tys. kredytów na łączną kwotę ponad 580 mln KM [1,160 mld PLN].

 

Źródło: indikator.ba

 

 

 

About Dorota Wojciechowska

Zakochana w Dalmacji i chorwackim Wybrzeżu Adriatyckim. Absolwentka turystyki i rekreacji oraz filologii chorwacko-serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aktualnie stypendystka i studentka kroatystyki na Uniwersytecie w Splicie. Uwielbiająca wszelkiego rodzaju podróże, licencjonowana pilot wycieczek zagranicznych i rezydent.
KOMENTARZE