Home / Gospodarka / Nieruchomości / Brytyjczycy i Polacy właścicielami bułgarskiej wyspy

Brytyjczycy i Polacy właścicielami bułgarskiej wyspy

Kryzys sprawił, że spadły nie tylko ceny greckich wysp, ale także ziemi na bułgarskiej „wyspie” na Dunaju, która cieszy się zainteresowaniem zamożnych Bułgarów i obcokrajowców z Europy, pokazują ostatnie obserwacje brokerów nieruchomości.

Bułgarska „wyspa” znajduje się w pobliżu wsi Simeonowo, nieopodal miasta Widyń [miasto przygraniczne z Serbią i Rumunią – przyp. red.], a cena ziemi, jak wynika z ofert zamieszczonych w Internecie, jest o 25% niższa niż przed rokiem.

– Parcele ziemi na wyspie są w tej chwili własnością prywatną. Od 2007-2008 roku właścicielami tej ziemi stali się Polacy i Brytyjczycy – powiedziała Polina Stojkowa, dyrektor operacyjny w agencji nieruchomości.

Jak twierdzi Stojkowa, teren ten jest odpowiednim miejscem dla rozwoju turystyki, zakup wakacyjnej posiadłości lub rozwoju własnego biznesu. – W ostatnim okresie majątki ziemskie są kupowane przede wszystkim w celach inwestycyjnych, w oczekiwaniu na wzrost cen, kiedy działki będą mogły być ponownie odsprzedane – dodała Stojkowa.

W ostatnich miesiącach z powodu trwającego kryzysu w Grecji i spadku cen nieruchomości, można zauważyć zwiększone zainteresowanie wyspami greckimi wśród zamożnych klientów, jednakże jest ono dalekie od poziomu z 2008 roku.

W ostatnim czasie ceny nieruchomości w Grecji spadły jedynie o 10-15 proc., ponieważ miejscowi sprzedający mogą sobie jeszcze pozwolić na wyczekiwanie i nie są skłonni drastycznie obniżyć ceny, i sprzedawać za bezcen – komentuje Stojkowa.

 

Tekst: vesti.bg, tłum. i red. Magdalena Szakoła

About Sylwia Fleischerowicz

KOMENTARZE