Home / Społeczeństwo / BTK wyjaśnia w sprawie „Twittera”
BTK, Twiter, Turcja - ntvsmbnc.com

BTK wyjaśnia w sprawie „Twittera”

25 sierpnia, BTK (Bilgi Teknolojileri ve Iletişim Kurumu), turecki Urząd Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych, powtórzył rozmowę przeprowadzoną z pełnomocnikami portalu „Twitter”. W wyjaśnieniu poinformowano o planach otwarcia siedziby Twittera w Turcji.

BTK tak wyjaśnia tę sprawę:

- Pełnomocnicy Twittera wytłumaczyli wcześniej, że otwarcie jego siedziby w Turcji jest w planach, podając jednakże, że będzie to możliwe dopiero w przyszłości.

BTK w swoim pisemnym wyjaśnieniu twierdzi, że Dyrektorat BTK w Stambule potwierdził na trzecim poniedziałkowym spotkaniu podjęcie prób otwarcia biura Twittera w Turcji.

Na spotkaniu szef BTK, Tayfun Acarer i członek komitetu Ömer Fatih Sayan, do którego kompetencji należy zajmowanie się portalem Twitter, oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Dostępu do Komunikacji (Erişim Sağlayıcıları Birliği), którzy wzięli udział w wyjaśnieniach, mówią:

- Na spotkaniu ze strony Twittera poruszono kwestię otwarcia jego siedziby w Turcji, realizacji orzeczeń sądowych, wsparcia języka tureckiego oraz omówiono sprawę weryfikowania kont w celu uniknięcia fałszerstw.

BTK odniosło się do otwarcia biura Twittera w Turcji, podkreślając jak jest to ważne, szczególnie odnośnie komunikacji, pomimo dystansu i dużej liczby problemów technicznych. Jednakże, BTK zauważyło, że dzięki otwarciu Twittera w Turcji będzie można rozwiązać te problemy.

„Orzeczenia co do utrudnień w komunikacji” realizowane w tureckim sądownictwie w dużej mierze zostały zatwierdzone przez Twittera, jako rezultat prowadzonych rozmów. Turcja wyraziła zadowolenie w tym temacie.

Wedle wyjaśnienia:

- Jeśli chodzi o Linię Wsparcia Języka Tureckiego, osoby mówiące po turecku udzielają się na Twitterze, a także wzrasta wewnętrzny progres dzięki personelowi znającemu język turecki. Linia Wsparcia Języka Tureckiego potwierdziła, że potrzebne w tej materii przygotowania zostaną natychmiast zorganizowane.

Przedstawiciele Twittera zwrócili uwagę, jak ważny jest wzrost świadomych użytkowników „cyfrowego ja”, w celu bezpiecznego korzystania z portalu. Twitter wyraził chęć przeprowadzenia instruktażowej wideo-konferencji. Na spotkaniu podjęto decyzję o kontynuowaniu prac w organizacji. Przedstawiciele Twittera wraz z wice-dyrektorem, Colinem Crowellem, na nowo podejmą rozmowy w przyszłym tygodniu w Stambule w trakcie 5-dniowego spotkania „Forum Administracji Internetu” o tych ważnych relacjach z punktu widzenia świata internetu. Relacja zostanie podana do opinii publicznej.

ntvsmbnc.com

About Magdalena Malec

Studentka (już prawie absolwentka!) Studiów Filologiczno-Kulturoznawczych na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie zgłębia tajemnice trzech języków obcych, co wiąże się z częstym płaczem i zgrzytaniem zębów. Jej miłością są j. obce, choć to trudny i burzliwy związek (patrz wyżej). Jej największą pasją jest język i kultura turecka, podróże, rzewna muzyka orientalna, poetyckie tureckie kino i taniec wschodni. Zafascynowana różnicami kulturowymi między krajami arabskimi, Iranem oraz Turcją, wzdycha po nocach o podbojach lingwistycznych na Bliskim Wschodzie.
KOMENTARZE