Home / Bałkany / Serbia / Budowa pomnika serbskich ofiar ludobójstwa ma poparcie prezydenta
RADOMIR DMITROVIC, MILIVOJE IVANISEVIC, ALEKSANDAR MATANOVIC, VASILIJE KRESTIC, TOMISLAV NIKOLIC I JASMINA MITROVIC MARIC

Budowa pomnika serbskich ofiar ludobójstwa ma poparcie prezydenta

Tomislav Nikolić, spotkał się w Belgradzie z przedstawicielami Organizacji na Rzecz Budowy Centrum Pamięci Serbskich Ofiar Ludobójstwa XX Wieku. Prezydent Serbii wyraził swoje poparcie dla inicjatywy.

- Naród serbski zasługuje aby na świecie usłyszano o jego cierpieniach i ofiarach, i aby ludzkość wiedziała, jakie nieszczęścia go spotykały w ciągu jednego tylko wieku – te słowa padły na spotkaniu prezydenta z członkami organizacji. Prezydent Nikolić wyraził pełne poparcie dla budowy centrum pamięci.

Przy okazji wizyty, prezydent i pozostali uczestnicy spotkania poruszyli temat wypadającej w przyszłym roku setnej rocznicy rozpoczęcia I Wojny Światowej. Zgodzili się co do tego, że przy okazji obchodów należy zwrócić uwagę na próby fałszowania historii i stanowczo sprzeciwiać się obarczaniu Serbii winą za wybuch wojny.

Źródła: rts.rs, tanjug.rs

About Kamila Sadowska-Lasyk

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie Śląskim, stypendystka programu wymiany studenckiej w Nowym Sadzie, od 2013 roku redaktorka portalu balkanistyka.org. Zainteresowanie Bałkanami skłoniło ją do podjęcia studiów slawistycznych a następnie przerodziło się w miłość do tego regionu. Poza Bałkanami interesuje ją przekład literacki, lubi też bieganie i fitness oraz dobrą literaturę. Aktualnie mieszka w Czarnogórze.
KOMENTARZE