Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgaria: 50 filmów zostanie pokazanych podczas „Kinomanii 2011 – Reloaded”

Bułgaria: 50 filmów zostanie pokazanych podczas „Kinomanii 2011 – Reloaded”

Znani aktorzy w produkcjach wybitnych reżyserów będą błyszczeć na ekranach kin na festiwalu „Kinomania”, który w tym roku odbędzie się pod hasłem „Reloaded”. Blisko 50 filmów będzie wyświetlanych od 11 do 20 listopada w Sofii i Warnie.
Wydarzenie oficjalnie rozpocznie się 11 listopada projekcją filmu  „Kilka słów o miłości 3” – kolejnej części włoskiej komedii romantycznej z Monicą Bellucci i Robertem De Niro w rolach głównych. Film jest absolutnym hitem kina europejskiego tego roku. Poprzednie dwie części cieszyły się dużym sukcesem w Europie i zarobiły w sumie ponad 45 milionów dolarów.
Dwa dni później, widzowie będą mogli obejrzeć film wielokrotnie nagradzanego Nikity Michałkowa „Spaleni słońcem 3” (rosyjski pretendent do Oskara w kategorii najlepszy film obcojęzyczny, epos wojenny).
Pośród blisko 50 projekcji nie zabraknie miejsca dla najnowszego obrazu Pedra Almodovara „Skóra, w której żyję”, „Melancholii” Larsa von Triera oraz ekranizacji powieści Davida Nichollsa w reżyserii Lone Scherfig pod tytułem „Jeden dzień”, hitu tej jesieni w USA i Europie.
Na festiwalu, 16 listopada, zostanie wyswietlony również bułgarski film „Coś jeszcze o miłości” w reżyserii Magdaleny Rałczewej.

Tekst: duma.bg, zdjęcie: svejo.net, tłum. i red. Magdalena Szakoła

Link do strony festiwalu: http://kinomania.bg/

About Sylwia Fleischerowicz

KOMENTARZE