Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgaria: Autostrada Sofia-Nisz gotowa do końca 2016 roku
autostrada Ibrahim Rugova - knninfo.com

Bułgaria: Autostrada Sofia-Nisz gotowa do końca 2016 roku

- Autostrada Sofia–Nisz powstanie do końca 2016 roku. – podaje biuro prasowe Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. To efekt poniedziałkowego spotkania minister Desisławy Terzijewej i jej serbskiego kolegi, Igora Mirovića.

Problemy z podwykonawcami po stronie serbskiej zostały rozwiązane i według oświadczeń Mirovića, prace budowlane przebiegają bardzo sprawnie. Terziewa zapewniła, że budowa drogi to sprawa priorytetowa i że rząd zrobi wszystko co, możliwe, żeby znaleźć środki na jej realizację – projekt docelowo będzie finansowany z programu Connecting Europe Facility.

Ministrowie omówili otwarcie nowego punktu granicznego między miejscowościami Salasz w Bułgarii i Novo Korito w Serbii, który usprawni ruch graniczny w tym rejonie, szczególnie dla korzystających obecnie z przejazdu na moście w Widyniu.

Terziewa i Mirović wręczyli 13 umów w sprawie bezzwrotnych dotacji z Programu Współpracy Transgranicznej na sumę ponad 2.2 mln EUR. Dofinansowanie otrzymały m.in. nowe centra szkoleniowe przy Uniwersytecie w Niszu i przy Narodowej Akademii Sportu w Sofii, przyszłe Centrum Archeologii w Dimowie oraz projekt „Paleo Park” w Wyrszec.

Źródło: dnevnik.bg.

About Ilona Oleszkowicz

KOMENTARZE