Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgaria bez medalu na Mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce
atletikabgcom

Bułgaria bez medalu na Mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce

Pierwszy raz od 43 lat bułgarscy lekkoatleci nie zdobyli żadnego medalu na Mistrzostwach Europy. Ostatnio taka sytuacja miała miejsce w Helsinkach w 1971 r.

W 22. Mistrzostwach Starego Kontynentu, w szwajcarskim Zurychu wzięło udział 21 bułgarskich lekkoatletów, zmagających się w 15 dyscyplinach. Dziewięcioro z nich zakwalifikowało się do finału, nie udało im się jednak stanąć na podium. Byli to: Iwet Łałowa w biegu na 100 metrów, Gabriela Petrowa i Rumen Dimitrow w trójskoku, Wania Stambołowa w biegu na 800 metrów, Georgi Iwanow i Radosława Mawrodiewa w pchnięciu kulą, Silwia Dynekowa i Mitko Cenow w biegu na 3000 metrów z przeszkodami i Tihomir Iwanow w skoku wzwyż.

Najbliżej zdobycia medalu były Iwet Łałowa i Gabriela Petrowa. Łałowa ukończyła finał biegu na 100 metrów na 5. miejscu i tym samym nie obroniła tytułu sprzed 2 lat z Helsinek. Petrowa, w trójskoku również zajęła 5. miejsce, ustanawiając swój nowy rekord życiowy. Dobrą, 6. pozycję zajęła Wania Stambołowa w biegu na 800 metrów, która również poprawiła swój rekord życiowy. 20-letni Tihomir Iwanow, w swoim debiucie na wielkiej imprezie zajął 7. lokatę. Na 8. pozycji finał biegu na 3000 metrów z przeszkodami ukończyła Silwia Dynekowa.

Źródło: sportal.bg.