Home / Polityka / Bezpieczeństwo / Bułgaria: Cwetanow po raz trzeci zrzeka się immunitetu poselskiego
m4.netinfo.bg

Bułgaria: Cwetanow po raz trzeci zrzeka się immunitetu poselskiego

Rozpoczęło się trzecie postępowanie karne wobec byłego ministra MSW, Cwetana Cwetanowa. Sprawa dotyczy malwersacji finansowych. Na wniosek Prokuratora Generalnego w postępowaniu karnym przeciw byłemu ministrowi, Cwetanow wyraził pisemną zgodę na uchylenie swojego immunitetu.

Prokuratura twierdzi, że w trakcie śledztwa zostały zgromadzone dowody potwierdzające, że Cwetanow dokonał przestępstwa. Mowa tutaj o przywłaszczeniu pieniędzy (ok. 25 tys. EUR) z budżetu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Pieniądze miały trafić  do dyrektora GDBOP (Głównej Dyrekcji do Walki z Organizowaną Przestępczością w Wielkim Tyrnowie), Orlina Todorowa. Cwetanow wypłacił odszkodowanie oraz zaległe wynagrodzenie Todorowowi za czas, kiedy ten przebywał w areszcie. Otrzymał on wynagrodzenie oraz rekompensatę z tytułu niewykorzystanego urlopu.

Do tej pory prokurator dwukrotnie wnosił o uchylenie immunitetu Cwetanowi. Po raz pierwszy w sprawie o zakładanie nielegalnych podsłuchów politykom, dziennikarzom, biznesmenom oraz liderom opozycji.

Źródło: vesti.bg, borbabg.com.

About Justyna Żarnowska

KOMENTARZE