Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgaria: Dunav Tours podczas sezonu turystycznego przewiózł ponad 17 tys. turystów
źródło-dnevnik.bg

Bułgaria: Dunav Tours podczas sezonu turystycznego przewiózł ponad 17 tys. turystów

Ponad 17 tys. osób skorzystało w minionym sezonie z oferty turystycznej przygotowanej przez Dunav Tours z Ruse w Bułgarii, firmy będącej organizatorem turystycznej żeglugi śródlądowej. Informację na temat ruchu pasażerskiego przedstawiła Katja Stojanowa – dyrektor wykonawczy firmy.

Tegorocznemu sezonowi towarzyszyły liczne problemy związane zarówno z wysokim jak i niskim poziomem wód w europejskich śródlądowych drogach wodnych. Okres turystyczny dotknęły także inne znaczące problemy, jak naprawa śluz wodnych na Dunaju czy strajki, w wyniku których w ostatniej chwili do harmonogramu wprowadzano zmiany.

Firma Dunav Tours dysponuje sześcioma własnymi statkami. Największe zainteresowanie ofertą odnotowano w przypadku 14-dniowych rejsów z Pasawy w Niemczech do delty Dunaju, jak i w stronę powrotną.

Jak mówi Katja Stojanowa, rosyjskie firmy zobowiązały się do ponownego zaangażowania bułgarskich statków w przyszłym roku, tym samym ma nadzieję zobaczyć w porcie Ruse więcej statków oznaczonych logo Dunav Tours.

 

Źródło: dnevnik.bg

About Szczepan Czarnecki

KOMENTARZE