Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgaria: „Europejskie impresje” w Gabrowie

Bułgaria: „Europejskie impresje” w Gabrowie

W Gabrowie, bułgarskiej stolicy humoru, 1 kwietnia odbędą się uroczyste obchody 40-tych urodzin Domu Humoru i Satyry. Czas oczekiwania na ten wyjątkowy dla mieszkańców miasta dzień, zostanie urozmaicony dzięki polskiej wystawie „Europejskie Impresje”, sprowadzonej z warszawskiego Muzeum Karykatury. Po Sofii, Burgas, Dobriczu, Nowej Zagorze, Plewenie, Pomorie, 23 marca zagości ona w Gabrowie.

Otwarcie wystawy nastąpi o 17.30 i zostanie poprowadzone przez dyrektor Instytutu Polskiego w Sofii – Agnieszkę Kościuszko. O oprawę muzyczną wydarzenia zadba stowarzyszenie „Emanueł Manołow” z Gabrowa.

Wystawa „Europejskie Impresje” została zainspirowana polską prezydencją w UE.  Prezentuje ona zbiór prac najlepszych 12-stu autorów polskiej karykatury i satyry w różnym wieku. Wśród nich znajdują się m.in. Janusz Stanny, Andrzej Mleczko, Paweł Kuczyński. Swoimi rysunkami autorzy w zabawny sposób skomentowali najważniejsze europejskie wydarzenia historyczne (głównie antyk), jak i współczesne, dotyczące relacji Polska – Europa.

Polska wystawa idealnie wpisuje się w charakter gabrowskiego Domu Humoru i Satyry. Zostanie ona ponownie otwarta 1 kwietnia wraz z pozostałymi wystawami towarzyszącymi obchodom jubileuszu. Ekspozycję będzie można oglądać do 15 maja.

Więcej informacji na temat wystawy można znaleźć na stronie: muzeumkarykatury.pl

Źródło: touristmedia.com, muzeumkarykatury.pl, pl2011.eu

About Sylwia Fleischerowicz

KOMENTARZE