Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgaria: Firma z Polski wygrała przetarg na dostawę autobusów dla miasta Burgas

Bułgaria: Firma z Polski wygrała przetarg na dostawę autobusów dla miasta Burgas

W ciągu najbliższych miesięcy na ulicach Burgas pojawi się 67 nowych, ekologicznych autobusów komunikacji miejskiej. Przetarg na dostarczenie autobusów wygrała polska firma Solaris Bus&Coach. Jak dotąd  wyprodukowała ona ponad 8000 autobusów, z których 65% trafiło na eksport do krajów UE, Rosji i Dubaju.

Nowe autobusy wyposażone będą w system elektronicznej sprzedaży biletów, monitoring i GPS. W celu usprawnienia transportu, dla komunikacji miejskiej wydzielone zostaną pasy szybkiego ruchu. Ponadto na przystankach zainstalowane będą elektroniczne tablice informacyjne, dzięki którym pasażerowie będą mogli sprawdzić realny czas oczekiwania na wybrany autobus.

Zakup autobusów zrealizowany został w ramach projektu „Zintegrowany transport w mieście Burgas” finansowanego przez program operacyjny „Rozwój regionalny” na kwotę 15,5 mln EUR.

– Wraz z wprowadzeniem nowych autobusów Burgas stanie się pierwszym miastem w Bułgarii posiadającym atrakcyjny, szybki i całkowicie odnowiony transport miejski. Aby zapewnić komfort pasażerom, wszystkie autobusy będą niskopodłogowe i wyposażone w klimatyzację. Ich wprowadzenie w znacznym stopniu przyczyni się do odciążenia ruchu w mieście i rozwiąże większość problemów miasta w dziedzinie transportu i ekologii – stwierdził burmistrz Burgas Dymityr Nikołow.

Dostawa autobusów ma być zakończona przed upływem pięciu miesięcy. Pierwsze sześć autobusów ma zostać dostarczone do Burgas w terminie 90 dni od momentu podpisania umowy.

 

Źródło: dnevnik.bg, zonaburgas.bg

About Marta Sajdek

KOMENTARZE