Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgaria: Fizyk Teodosi Teodosiew wybrany Mężczyzną Roku 2014
14.01 zdjęcie

Bułgaria: Fizyk Teodosi Teodosiew wybrany Mężczyzną Roku 2014

Konkurs na Mężczyznę Roku został zorganizowany już po raz siódmy przez bułgarskie radio Darik. Jego celem jest nagrodzenie bułgarskich mężczyzn, którzy wykazali się w minionym roku. Tytuł przypadł Teodosiemu Teodosiewowi, który jest nazywany Złotym Fizykiem Bułgarii. Teodosiew jest założycielem szkoły matematyki i fizyki stosowanej, której uczniowie zdobyli wiele medali na międzynarodowych olimpiadach. Opracował również metodykę siły intelektu, na bazie której prowadzi swoje zajęcia.

Z powodów materialnych początki przedsięwzięcia były bardzo trudne. Teodosiew zdecydował się na poświęcenie wszystkich swoich oszczędności, aby zaadaptować budynek starej szkoły w miejscowości Gabrowski Bałkan. Jego ideą było stworzenie miejsca, gdzie młodzi Bułgarzy będą mogli solidnie przygotować się do międzynarodowych konkursów z zakresu matematyki i fizyki. Obecnie zajęcia są prowadzone w Kazanłyku.

Teodosi Teodosiew jest bardzo dumny ze swoich wychowanków. Podkreśla, że Bułgaria nie jest dużym krajem, a jednak wielu utalentowanych młodych ludzi zdołało zdobyć liczne nagrody na arenie międzynarodowej.

źródło: vesti.bg

About Paulina Kowalska

KOMENTARZE