Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgaria: Forum „Inwestuj w Bułgarii” w Szanghaju

Bułgaria: Forum „Inwestuj w Bułgarii” w Szanghaju

Bułgarski minister gospodarki, energetyki i turystyki Deljan Dobrew uczestniczy w Szanghaju w forum „Inwestuj w Bułgarii”, które zorganizowane zostało dzięki współpracy Bułgarskiej Agencji Inwestycyjnej z Shanghai Foreign Investment Development Board.

Na spotkaniu z chińskim wiceministrem handlu Jun Shan, który poinformował o gotowości chińskiego rządu do poparcia inwestycji miejscowych firm w Bułgarii, Dobrew zwrócił uwagę na to, że Bułgaria posiada szczególnie sprzyjające warunki do inwestowania w projekty w dziedzinie elektroniki, budowy maszyn, produkcji samochodów oraz strefy przemysłowej Bożuriszte i „Sofia Tech Park”.

Bułgarski minister podkreślił też, że Bułgarię wśród krajów europejskich wyróżnia podwyższony rating kredytowy, stabilne i niskie podatki, a także liczne ulgi dla zagranicznych inwestorów.

Podczas oficjalnych spotkań Dobrew potwierdził gotowość Bułgarii do goszczenia w 2013 roku uczestników corocznego spotkania liderów politycznych Chin z przedstawicielami krajów Centralnej i Wschodniej Europy.

Poruszono też kwestie dotyczące turystyki. Aby zachęcić obywateli Chin do zwiedzania Bułgarii, ministerstwo gospodarki zapowiedziało wyjazd szkoleniowy dla chińskich przewodników wycieczek. Ponadto jeszcze w tym miesiącu do Bułgarii zostaną zaproszeni chińscy dziennikarze.

 

Źródło: dnevnik.bg, economynews.bg, mediapool.bg

About Marta Sajdek

KOMENTARZE