Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgaria gospodarzem Międzynarodowej Olimpiady Lingwistycznej
Źródło: dnes.bg
Źródło: dnes.bg

Bułgaria gospodarzem Międzynarodowej Olimpiady Lingwistycznej

Bułgaria będzie gospodarzem Międzynarodowej Olimpiady Lingwistycznej, która odbędzie się od 20 do 24 lipca w Błagojewgradzie. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele 28 państw. Utalentowani uczniowie z całego świata sprawdzą swoją wiedzę z zakresu lingwistyki rozwiązując zadania z języków, które są dla nich nieznane.

Olimpiada odbędzie się w Bułgarii już po raz trzeci. Głównymi sponsorami imprezy są fundacja Ameryka dla Bułgarii oraz firma Google, jak również firmy Walltopia, Chaos Group, Coca-Cola i Bulpros. Tradycyjnie w Olimpiadzie uczestniczą dwa zespoły z każdego kraju.

Bułgarskie zespoły uczestniczyły we wszystkich dotychczasowych edycjach Olimpiady i zdobyły łącznie aż 38 medali: 10 złotych, 11 srebrnych oraz 17 brązowych. Ponadto Bułgaria zdobyła trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji drużynowej, 10 nagród za zastosowanie najlepszego rozwiązania oraz 17 wyróżnień.

Trzej bułgarscy uczniowie zdobyli tytuł mistrzów świata. Iwan Dobrew został jedynym w historii olimpiady dwukrotnym mistrzem świata. Dzięki tym sukcesom Bułgaria zajmuje trzecie miejsce w światowym rankingu, zaraz po Rosji i Stanach Zjednoczonych.

Źródło: dnes.bg

 

About Paulina Kowalska

KOMENTARZE