Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgaria: Grigor Dimitrow w ćwierćfinale Australian Open
ATP-Tennis-img8042_668

Bułgaria: Grigor Dimitrow w ćwierćfinale Australian Open

Bułgarski tenisista, Grigor Dimitrow prezentuje doskonałą formę w Melbourne – czwarty mecz w Australian Open, czwarte zwycięstwo, tym razem 6:3, 3:6, 6:2, 6:4 z Roberto Bautista-Agut i miejsce w ćwierćfinale, gdzie zagra z Rafaelem Nadalem.

Za wygrany mecz „Griszo” otrzymał czek na 270 000 dolarów i 340 punktów w rankingu, które zapewniły mu najwyższe w karierze, 19. miejsce. Będzie pretendować do pierwszej dziesiątki – jeśli utrzyma dotychczasowy poziom gry, ma duże szanse na Top 10.

Poniedziałkowy mecz rozpoczął się korzystnie dla Grigora, który po świetnej obronie i spokojnym rozgrywaniu piłek w głębi kortu sprowokował kilka błędów w grze Hiszpana i zyskał przewagę 3:1. Natychmiast potem nastąpiło przełamanie, a w kolejnych podaniach Bułgar był prawie bezbłędny, co doprowadziło do jego zwycięstwa w pierwszym secie.

W drugim secie nastąpiły zmiany, które odwróciły losy meczu, nastąpiło osłabienie gry „Griszo” – częste błędy, spadek efektywności pierwszego serwisu i wiele niedokładności przy returnach. Hiszpan podwyższył poziom swojej gry w każdym aspekcie. Rezultatem był wygrany set dla Bautista-Agut.

Grigor szybko wrócił do swojej dobrej gry z początku meczu i jego wysiłki zostały nagrodzone. Przy stanie 1:1 nastąpiło przełamanie. Dimitrow zakończył seta pięknym lobem w odpowiedzi na krótką piłkę.

Początek czwartego seta nie był łatwy dla Grigora. Przy swoim serwisie bronił się przed przełamaniem. Później przegrywał już 0:40, ale udało mu się doprowadzić do remisu. Przy wyniku 4:4 „Griszo” wygrał gema, po tym jak przegrywał 0:30. Grigor błyszczał w obronie i atakował przy każdej możliwej okazji, co doprowadziło do piłki meczowej. Ostatni błąd Hiszpana i zwycięstwo Grigora stało się faktem.

źródło: petel.bg