Home / Bałkany / Bułgaria / Bułgaria i Holandia wzmacniają współpracę w zakresie kontroli granicznej

Bułgaria i Holandia wzmacniają współpracę w zakresie kontroli granicznej

Jak donosi elektroniczne wydanie holenderskiego BlikopNieuws, w poniedziałek na Cyprze podczas nieformalnego spotkania holenderskiego ministra ds. imigracji i uchodźctwa Leersa Gerda i bułgarskiego ministra spraw wewnętrznych Cwetana Cwetanowa, Bułgaria i Holandia porozumiały się w sprawie wzmocnienia współpracy w zakresie kontroli granicznej.

W podpisanej umowie oba kraje zobowiązały się do dzielenia doświadczeniem w zakresie nowych technologii oraz współpracy w sferze ochrony morskich granic, wykrywania sfałszowanych dokumentów i podejmowania działań przeciwko handlowi ludźmi. Dokument jest uzupełnieniem istniejącej umowy dotyczącej współpracy policyjnej pomiędzy Bułgarią i Holandią.

 

Źródło: dnevnik.bg

About Małgorzata Marczak

Pracuje jako asystent w Zakładzie Językoznawstwa Słowiańskiego IFS UMCS w Lublinie. Ukończyła Slawistykę (magister 2011) i Kulturoznawstwo (licencjat 2007) na UMCS. Zakochana w Bałkanach a przede wszystkim w Bułgarii, jej kulturze i folklorze. Zainteresowania naukowe: gramatyka i leksykologia współczesnego języka bułgarskiego oraz metodyka nauczania języka obcego.
KOMENTARZE