Home / Polityka / Bezpieczeństwo / Bułgaria: Kampania promująca picie wody z kranu
society.actualno.com

Bułgaria: Kampania promująca picie wody z kranu

Stołeczny dostawca wody, spółka ‚Sofijska woda’ codziennie monitoruje wskaźniki jakości wody pitnej z każdej części sieci wodociągowej. Firma zaleca mieszkańcom Sofii częste picie wody z kranu ponieważ lato jest jeszcze w pełnym rozkwicie. Niska zawartość sodu sprawia, że ​​nadaje się do codziennego użytku i jest niezbędna dla normalnego funkcjonowania komórek w organizmie.

‚Sofijska woda’ analizuje ponad 50 wskaźników wody pitnej w miesiącu, zgodnie z lokalnymi przepisami. Oprócz prawnie wymaganej liczby próbek planowanych, firma wykonuje setki analiz ad hoc co roku przy każdej poważnej awarii sieci oraz reaguje na wszelkie sprawozdania złożone przez klientów, wątpliwości co do jakości dodatkowych zbiorników i urządzeń. Woda pitna w Sofii jest głównym priorytetem.

Dzięki zaawansowanej technologii, monitoring jest wykonywany w czasie rzeczywistym, a wyniki są gotowe co 15 sekund. Wyspecjalizowane zespoły akredytowanych laboratoriów pobiera próbki do analizy w miejscu wyjścia wody z oczyszczalni do punktu końcowego sieci wodociągowej. Plan monitorowania wody pitnej jest koordynowany każdego roku przez Stołeczny Inspektorat.

‚Sofijska woda’ prowadzi kampanię zachęcającą do picia wody z kranu, oraz licznych miejskich źródeł.

Źródło: society.actualno.com.

About Anna Teklińska

KOMENTARZE